Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas yra būtinas, kai dantyje dėl karieso atsiranda kariozinė ertmė. Procedūros metu kariozinė ertmė išvaloma ir užpildoma plombine medžiaga. Taip atkuriamas danties funkcionaliumas, forma ir sugrąžinamas estetinis vaizdas. 

Prieš gydymą dantis nujautrinamas, todėl nejausite jokio skausmo. Kai dantis yra nuskausmintas, jis išvalomas grąžteliu ir paruošiamas plombavimui, tuomet naudojant pasirinktą plombinę medžiagą atkuriama danties struktūra.

Pajutus danties skausmą, svarbu ilgai nedelsti, nes laiku neužplombavus danties, kariozinė ertmė tik didėja.

Kas yra dantų plombavimas ir kada jis reikalingas?

Dantų plombavimas yra procedūra, kurios metu pažeistame dantyje arba danties dalyje pašalinami ėduonies (karieso) ar kitokie defektai ir po to danties ertmė užpildoma plomba, siekiant atkurti danties struktūrą ir funkcionalumą.  Dantų plombavimas yra reikalingas šiais atvejais:

  1. Karieso gydymas. Kai dantyse atsiranda karieso, būtina pašalinti pažeistus audinius ir užpildyti tuščią erdvę plomba. Gydymas užkerta kelią karieso plitimui į gilesnius danties sluoksnius.
  2. Dantų įtrūkimai ar plyšiai. Įvairios traumos gali sukelti įtrūkimus arba plyšius dantyje, kurie taip pat gali būti plombuojami, siekiant išvengti infekcijų ir sustiprinti dantį.
  3. Dantų erozija. Kai dantys yra paveikti rūgštimis ar kitais veiksniais, dantų emalis gali prarasti mineralus, dėl ko atsiranda erozija. Plombavimas gali padėti atkurti prarastus danties audinius ir apsaugoti nuo tolesnės erozijos.
  4. Estetiniai tikslai. Kartais dantų plombavimas atliekamas siekiant geriau paslėpti dantų defektus arba atkurti estetinę danties išvaizdą, pavyzdžiui, užpildant dantų plyšius arba atkuriant danties formą.
  5. Dantų jautrumo mažinimas. Plombavimas gali būti pasitelkiamas siekiant sumažinti dantų jautrumą tam tikriems dirgikliams.

Kodėl yra svarbu atlikti dantų plombavimą laiku?

Štai keletas priežasčių, kodėl svarbu atlikti dantų plombavimą laiku:

  • Užkerta kelius karieso plitimui. Laiku atliktas dantų plombavimas padeda sustabdyti karieso (ėduonies) plitimą. 
  • Išvengiama komplikacijų. Negydomas kariesas gali sukelti rimtesnes dantų problemas, tokias kaip periodontitas (dantenų uždegimas), dantų abscesas (uždegiminė pūlinga infekcija) ar net danties netekimas.
  • Išsaugomas natūralus dantis. Kuo anksčiau atliekamas plombavimas, tuo daugiau natūralaus danties audinio gali būti išsaugota. 
  • Mažesni gydymo kaštai. Laiku atliktas dantų plombavimas gali būti pigesnis ir mažiau invazinis.

Kaip atliekamas dantų plombavimas? 

Odontologas paprastai taiko vietinę anesteziją, kad sumažintų skausmą ir diskomfortą pacientui. Vėliau naudoja specialius įrankius, kad pašalintų pažeistus danties audinius ir kariesą. Po to paruošiamas dantis plombavimui: vyksta danties paviršiaus apdirbimas arba formavimas, kad plomba geriau laikytųsi. Plombavimo medžiaga paruošiama, kad būtų užpildytas pažeistas dantis.

Odontologas deda plombavimo medžiagą į pažeistą dantį ir ją formuoja taip, kad ji tinkamai užpildytų ertmę ir būtų estetiškai patraukli. Dauguma modernių plombavimo medžiagų kietėja po šviesos arba cheminių medžiagų įtakos. Odontologas naudoja specialų šviesos šaltinį arba chemines medžiagas, kad pagreitintų plombavimo medžiagos kietėjimą.

Galiausiai, po to, kai plombavimo medžiaga sukietėja, odontologas atlieka danties paviršiaus poliravimą, siekiant suteikti plombai glotnią ir estetišką išvaizdą.

Laikinosios plombos: kiek laiko galima būti su jomis?

Paprastai laikinosios plombos gali būti laikomos nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo situacijos. Rekomenduojama pakeisti laikiną plombą per 2 / 4 savaites.

Rekomendacijos po dantų plombavimo procedūros:

Po plombavimo pacientui rekomenduojama laikytis minkštos maisto dietos ir vengti kietų arba lipnių maisto produktų, kad būtų išvengta plombos pažeidimo. Taip pat svarbu laikytis higienos taisyklių, reguliariai valant dantis ir naudojant tinkamas burnos priežiūros priemones, kad būtų išvengta bakterijų kaupimosi aplink plombą. Jei atsiranda bet kokie simptomai arba diskomfortas po plombavimo, būtina nedelsiant kreiptis į odontologą.

Danties skausmas po plombavimo bei atsiradęs jautrumas? 

Po dantų plombavimo procedūros pacientai gali patirti tam tikrą danties jautrumą arba skausmą, kuris gali būti laikinas ir praeis savaime. Šie simptomai gali pasireikšti dėl kelių priežasčių, įskaitant nervų dirginimą plombavimo metu, danties audinių sudirginimą ar netinkamą plombavimo medžiagą. 

Siekiant sumažinti diskomfortą, pacientas gali naudoti specialias jautrumą mažinančias dantų pastas arba gerti šaltus gėrimus. Tačiau jei skausmas ar jautrumas ilgai neišnyksta arba tampa intensyvesnis, svarbu nedelsiant kreiptis į odontologą.

Dantų plombavimo kaina: nuo ko ji priklauso?

Dantų plombavimo kaina gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant pažeidimo dydį, plombavimo medžiagą, specialisto kvalifikaciją ir klinikos vietą. Priekinių ir galinių dantų plombavimo kaina gali skirtis dėl estetinių reikalavimų, kadangi priekiniai dantys dažnai reikalauja aukštesnio estetinio rezultato. Taip pat kaina gali skirtis priklausomai nuo naudojamos plombavimo medžiagos kokybės. Visgi, daugiausiai įtakos kainai turi danties būklė ir procedūros sudėtingumas.

Pasirinkus dantų plombavimą „Pi klinikoje“ galite pasitikėti patyrusiais specialistais, kurie naudoja naujausias technologijas ir užtikrina aukštą gydymo kokybę. Klinika taip pat siūlo konkurencingas kainas, pritaikytas skirtingiems pacientų poreikiams. Išsamią informaciją apie procedūrų kainas ir galimus pasiūlymus galite gauti tiesiogiai kreipdamiesi į klinikos specialistus jų internetinėje svetainėje. 

D.U.K

Kuo skiriasi plombavimas ir estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas yra priekinių dantų plombavimas, kuomet atstatoma danties anatomija ir estetine išvaizda. Paprastas plombavimas yra eduonies gydymas,

Ar plomba reikalauja priežiūros?

Lygiai taip pat, kaip ir nuosavas dantis, plomba reikalauja priežiūros.

Kitos paslaugos: