Endodontinis gydymas, dar vadinamas šaknų kanalų gydymu, yra odontologinė procedūra, skirta išsaugoti pažeistus ar infekuotus dantis. Pagrindinė procedūros priežastis yra šaknų kanalų viduje esančių nervų, kraujagyslių ir kitų minkštųjų audinių pašalinimas ir danties kanalų užpildymas specialiu medžiagų mišiniu.
Endodontinis gydymas dažniausiai atliekamas esant šioms situacijoms:
Dantų ištraukimas. Kai danties būklė yra per prasta, gali prireikti ištraukti dantį.
Dantų vainikėlių ar tiltų užsidėjimas. Kai dantis yra rimtai pažeistas, gali prireikti dantų vainikėlių ar tiltų užsidėjimo kaip alternatyvos endodontiniam gydymui.
Dantų implantacija. Kuomet šalinamas negydomas dantis, kramtymo funkcija gali būti atstatoma implantacijos pagalba
Paslankumo atsiradimas. Gali kilti pavojus, kad dantis taptų paslankus, ypač jei šaknų kanalai nėra tinkamai užpildyti.
Infekcijos pasikartojimas. Nepaisant gydymo, gali atsirasti nauja infekcija arba senoji gali pasikartoti.
Šaknų kanalų struktūros pažeidimas. Atliekant endodontinį gydymą, dėl sudėtingų situacijų, gali būti pažeista šaknų kanalų struktūra.
Laikinas ar nuolatinis jautrumas. Kai kurie pacientai gali patirti laikiną ar nuolatinį jautrumą po gydymo.
Instrumentų atsidalinimas. dėl sudėtingos danties šaknies anatomijos ir kietų danties audinų gali atsidalinti instrumentas kanale
Endodontinis gydymas gali suteikti efektyvią būdą išsaugoti dantį ir užkirsti kelią rimtesnėms problemoms. Svarbu konsultuotis su odontologu, kuris tinkamai vertins paciento situaciją ir pateiks optimalų gydymo planą. Pasirūpinimas gydytojo rekomendacijų laikymusi ir reguliari odontologo kontrolė gali garantuoti sėkmingą gydymo eigą.